Melyik játék, játékok beszerzését fontolgatod?
Most már nagyon nem kéne még játékokat venni, mert eléggé feltankoltunk az utóbbi időben is, de Az erdő és a Seti nagyon motoszkál a fejemben, illetve az Arnak elveszett romjai is érdekelne. Valamint a Szellemek szigetét külföldről berendelni, ez fix, hogy valamikor fogom.
Milyen gyorsan hozod meg a döntést a vásárlás mellett/ellen?
Van, amit villámgyorsan, van, amit fontolgatok jó hosszan. A Seti-n már a megjelenése előtt óta gondolkodom, Az erdőn korábban annyit gondolkodtam, hogy elfogyott, mire elhatároztam magam, de pl. a múltkor hirtelen felindulásból rendeltem meg a Reflexshoptól A nagy Jü legendáját, A jelszó: Vérfarkast és a Schotten Tottent, mert kettőn volt akció + volt egy 2000 ft-os kupon is. Mivel egyedül szeretnék többet játszani, A nagy Jü legendája ezért vonzott, a Schotten Tottent régóta láttam dicsérni, mint kétfős játék, A jelszó: Vérfarkast pedig a párom baráti társaságával való alkalmakhoz vettem, mert velük inkább lehet társasozni, mint az én barátaimmal. De egyre rosszabbul érzem magam a sok kipróbálásra váró játék miatt (noha sokat amiatt nem tudtuk kipróbálni, mert vagy 3-4 főt igényelnek, és ezek a társas alkalmak most sorozatosan elmaradtak, vagy túl sok energiabefektetést igényelnének tőlünk, és hosszú hétvégére/szabira szánjuk; pl. Korokon át, Terra Mystica: Találmányok kora), emiatt igyekszem magam visszafogni társasvásárlás terén. Szerencsére a legtöbb friss cím nem érdekel annyira, a Seti meg Az erdő tart engem most jelenleg lázban (avagy rendeljem, ne rendeljem). Igyekszem jobban elosztani költség terén is a hónapok között. Van 1-2 játék, amit lehet eladok, de még akarok játszani velük 1-2x, és hely sincs túl sok, ez is egy faktor.
A kinézett játékok milyen arányban kerülnek végül kosárba?
Legtöbbször szenvedek egy darabig, és utána megrendelem 2/3 arányban + van impulzusvásárlás is. Utóbbial 2/3-a nagyon jól jön ki, 1/3-a okés játék, és az utóbbi miatt akarok kevesebbet impulzusvásárolni.
Szerkesztve: vas., 21:23
+1 update: 3 játék után negatívum, hogy ketten a párom annyira egysíkúnak érzi, hogy ez jelentősen veszi el a kedvét attól, hogy játsszuk. Alapvetően igaza van, ugyanaz a forgatókönyv, maximum a gyorsasága - szerencséje változtatja, viszont így szeretné 3-4-en kipróbálni. Mivel elvileg négyen már elég durva és kevésbé ajánlott, tartok tőle, hogy az milyen élmény lesz/hogyan hat arra, hogy hányszor kerül elő nálunk. Imádom a gyönyörű dobozát a polcon, de ha nagyon ritkásan kerülne elő, akkor az kérdésessé teszi a polcon maradást.
Mennyi időt játszottál a múlt hónapban?
Konkrét időt nem tudok, de 13 nap játszottam társassal a 31 napból.
Melyik játékkal játszottad a legtöbbet és mennyit a hónapban?
Cascadia és Patchwork.
Hány játékkal játszottál a múlt hónapban?
17 db
Hány játékostárssal játszottál a múlt hónapban?
Egyszer egy 10 fős társasággal a Poetry for Neanderthals partijátékot, ezen kívül csak a párommal és a kishúgaimmal.
3 különböző barátokkal töltött társas nap volt betervezve, egyik se jött össze betegség/vis major szitu miatt, ez nagyon lehangolt, mert sok 3-4 fős játékot próbáltunk volna ki a különböző emberekkel.
Hány helyszínen játszottál a múlt hónapban?
Házibuliban + itthon.
Összességében a sok betegség hatására se lett olyan rossz a március; nagyon örülök, hogy előkerült a Dűne (régóta szerettem volna, csak 3-4 fővel, de ez ugye nem jött össze, és megelégeltem a várakozást), az Ark nova iránti szeretetünk sem csitul. Sok saját új játékot próbáltunk ki így is (Amazónia, Lapzárta, A vörös katedrális, Patchwork, Rajas of the Ganges: The Dice Chambers), amik közül nagyon szeretjük A vörös katedrálist és a Rajas-t, chill a Patchwork, az Amazónia meg a Lapzárta pedig még több próbálást igényel.
Sajnos sok olyan új és egy fokkal régebbi játékunk van, ahol másokra várunk, hogy érdemben kipróbáljuk, így már elkezdtem azon gondolkozni, hogy hosszú távon mennyire éri meg ezeket polcon tartani (Nidavellir, The Crew, Vitrú is valamennyire, Műgyűjtők társasága, Mycelia több fővel, Egri csillagok, Lapzárta több fővel), mert vannak olyan hosszú játékok is, amiket lehet két fővel is, csak még nem jutottunk oda + van több olyan 3-4 fős, amit amúgy is szívesen játszanánk.
Köszönöm mindenkinek a meglátásait! :) Beszerzős lesz akkor.
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Ti mit gondoltok erről az egész diszkusszióról, hogy bizonyos kombinációkkal van nyerő stratégia? Sajnos nem tudom fejből, még nem játszottam a játékkal, nagyon szerettem volna beszerezni, de aggaszt ez a, ha XY-ból gyűjtesz, akkor jó eséllyel te nyersz jelenség. Erről olvastam többször több platformon is.
(Az erdő)
Szerkesztve: márc 31. 12:23
Válasz kok_o (márc 31. 10:46) üzenetére
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Nagyon szépen köszönöm az infót, ezer hálám!!
Válasz borisztp (márc 30. 23:13) üzenetére
Szia! Sajnos én is a történetpakli felét szépen kivettem és kiválogattam (mire leesett, hogy valami nem stimmel), úgy megörültem az insert-nek, és nem nyitottam még ki a szabálykönyvet, hogy azt egyben kéne hagyni. Kérdésem, hogy ha megtalálom ezt a számozást, esetleg tudsz útmutatást adni, hogy a kártyák sorrendje hogy van/az számít-e stb.? Nagyon megköszönném, felettébb bosszús vagyok magamra, hogy ezt benéztem. 😀
Válasz coldnuit (feb 14. 22:46) üzenetére
Tegnap kipróbáltuk a Rajas of the Ganges: The Dice Chambers játékot, ami az eredeti játék roll & write változata. Az alapjáték Ganges-szel nem játszottunk, erről a játékról több Mit játsszunk? videóban értesültünk, és nekem is, illetve a páromnak is nagyon megtetszett. Libristo-ról sikerült is beszerezni.
A játékban mindkettőnknek van egy papír játékostáblája (kétféle van), a különböző színű kockák (összesen 8 db) pedig más-más akcióhoz tartozó dolgok szimbólumát tartalmazza. Lehet palotaakciód, termékekkel kapcsolatos akciód, provinciához kötődő és folyóakciód. Két sávon lépkedünk - az Ark Novához hasonlóan - egy hírnév és egy bevétel sávon, és akkor zár le a játék, amikor valakinek találkozik a kettő. Gyakorlatilag utakat rajzolunk, termékeket gyűjtünk, a folyón lépkedünk bónuszokért, kereskedünk és palotaakciókkal is ezeket és még más dolgokat lehet csinálni. Sok a bónusz, a proovinciák térképén is, a hírnév és bevétel sávon is, a folyón is, a rakárainknál is, úgyhogy kifejezetten jutalmazó a játék, minél jobban kombózol. Kb. 20-30 perc ketten.
Nekünk nagyon tetszett, hamar ráéreztünk, mert nagyon jó az ikonográfiája, és szeretjük az optimalizálós-kombózós játékot is. Én a kockadobás adta szerencsefaktort is nagyon jónak éreztem, nem nagyon korlátozott, de mégis annak mentén terveztél, és többnyire mindent meg tudtál csinálni, amit szeretnél. Biztos, hogy sokszor fogjuk játszani, mert benne volt nekünk az a nehezen megunható feeling.
Szerkesztve: márc 30. 15:08
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
A mai nap szembejött velem egy érdekes podcast (https://youtu.be/ohaUumyzisU?si=i-6O98A2hFj4FDRp) a Dűne Impérium vs Dűne Impérium: Felkelés társasokról. Ez a kérdéskör engem is foglalkoztat, ugyanis mi az eredeti Dűne Impériumot szereztük meg anno, és akkor még nem is tudtunk a Felkelésről, nagyon is szeretjük, az egyik kedvenc játékunk. Az hamar megszokottabbá vált, hogy bizonyos játékokból többféle kiadás, újragondolás is készül (pl. Tiltott Sziget, Tiltott Sivatag, Tiltott Fellegek és most a Forbidden Jungle), viszont a Felkelés egy annyira külsejében és mechanikájában is hasonló játék, hogy többször olvastam kritikaként, hogy kiadták úgymond béta verzióként az eredeti Impériumot, azzal is kaszáltak egyet, aztán a feljavított változattal lett egy kevesebb befektetést igénylő, de szintén jövedelmező második etap. Megmondom őszintén, a baromi nagy hasonlóság miatt bennem is visszás érzések vannak a Felkeléssel kapcsolatban, és hiába mondták itt is és Győri Zoliék is, hogy megéri mindkettő (ugye azért drága és nagy) játékot polcon tartani, egyszerre van bennem kíváncsiság a Felkelés miatt és az az érzés is, hogy mi teljesen jól megvagyunk az eredeti játékkal. Az is furcsa, hogy azt is mondják, ha egyikkel se játszottál még, akkor már inkább a Felkelést vedd, ez is hozzátesz ahhoz a béta vs végleges verzió okozta rossz érzéshez. Érdekelne, hogy ti hogy vagytok ezzel.
A podcast-et amúgy tudom ajánlani, nekem nagyon informatív volt, és a két játék hasonlóságain és különbségein keresztül jobban érzem egy fokkal, hogy mi az, ami az ő elmondásuk alapján nekem jobban tetszik az alapjátékban (pl. én szeretem az alapjáték szűkösségét, hogy optimalizálnod és maximalizálnod kell, ahogy a katonai egységek bevetése körüli dilemmát is).
Szerkesztve: márc 25. 14:51
Nagyon fontos a kontextus szerintem. Mi már nem vagyunk kezdő játékosok egy ideje, egész sok játékot ismerünk magyar viszonylatban, fényévekkel többet, mint egy casual vásárló. Ha kezdőbb játékos lennék és/vagy ezzel a játékkal korábban találkoztam volna, nem játszottam volna már sok számomra nagyon kiemelkedő játékkal, akkor valószínűbb, hogy sokkal jobban tetszett volna. A versenytársak mellett nem tud számomra kiemelkedni, és a sok komponens minőségbeli hullámzása is ront az élményen. Ha minden tip-top patina minőségű lenne, mint mondjuk egy Utazás a múltba esetén, ahol gyönyörködöm elővenni és imádom eltenni is, mert mindennek van helye az insert-ben, akkor szintén kevésbé zavarna az a plussz befektetés, amit a ki-be pakolás kér. Ark Novánál vagy Tiletum-nál is sok az előkészítés, de a Tiletum-nál jobban zavar, mert az a játék kevésbé tetszik nekem, mint az Ark nova. A Víz alatti városok minősége sem olyan jó, a párom mindig háborog rajta, de engem kevésbé érdekel, mert számomra kiemelkedő ez a játék. Szóval vannak ilyen szubjektív vonulatai. Vannak ennek a játéknak is nehézségi szintjei, amit még nem próbáltunk, szóval lehet az is segít. Az viszont hátránya, hogy van olyan drága, mint egy Ark Nova, nem nyújt akkora élményt, cserébe egy Cascadia olcsóbban nyújt egy rövidebb, kompaktabb, minőségibb komponensekkel operáló élményt (számomra!). Túl hosszú ahhoz, hogy hétköznapokon előkerüljön, de ha hétvégén hosszú játékot szeretnék, más jobban tetszik, szívesebben előveszem. Ezért érzem összességében azt a hasonlatot, amit írtam, hogy nekem két szék között a földre esik. De még adok neki esélyt, mielőtt úgy döntenénk, hogy megválunk tőle. :)
+1 infó, hogy ez a zsákos erőforrásszerzés bár számomra új a játékban, de nekem nem jön be.
Szerkesztve: márc 18. 17:41
Válasz clodo (márc 18. 16:26) üzenetére
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Először próbáltuk ki a kétfős változatot, vagyis belekerült a játékba a Hagal-ház, mint automata játékos. Azt hallottam, hogy egész jól működik a játékban, és emiatt is kíváncsi voltam rá, de nekem csalódás lett. Az egy dolog, hogy nem tud pótolni hús-vér embert és annak taktikai gondolkozását, de a nagyon random és olykor irreálisan erős katonai belépésével a tervezhetőséget egy olyan minőségben rontotta, amire nehezen lehetett készülni és inkább rossz szájízt hagyott maga után, az ügynök küldés esetén pedig csak néha okozott zavaró tényezőt. Összességében én inkább három vagy négy fővel preferálom a játékot; ami kár, mert erre kevesebb lehetőségünk van, pedig szívesen játszanám többet ezt a játékot.
Nemrég végre kipróbáltuk ketten az Amazóniát. Vegyes érzéseim vannak ezzel a játékkal kapcsolatban, és még kell többet játszanom vele, így ezek a kezdeti benyomásaim.
A játékot összeállítani (mindent kipattintani, a hajókat, a vízesést, a fákat és a tárolókat összetenni) nettó 1 óra legalább volt - ez nagyobb játék esetén is brutál. Az insert-t miatt meg a kartonminőség miatt sokan felháborodtak online, és azt mondom, jogosan; bár tetszik elméletben a hajók koncepciója, még kellő elővigyázatossággal is sikerült több kartondarabot kicsit betépni, és a tárolók is lehettek volna rendes műanyagból. A vízesés nálunk se fér bele persze a dobozba, tehát szét- és össze kell rakni minden alkalommal. A dobozban lévő papír insert-et én is kidobtam, csak a helyet lopta. A kis zsákok anyaga sem a kedvencem, de oké kategória. Az egyetlen minőség igazából a kis állatfigurák, ami változatos és részleteiben kidolgozott.
Magában a játékban a szerencse alapján (mit húzol ki a zsákodból) erőforrásokat gyűjtesz, azokkal többet szerzel, és szépen lassan beindul, hogy szerezhess más dolgokat is (állatot, területet, fát, vízi virágot stb.). Így lassan épül meg a saját Amazóniád, ahol igyekszel az állatkártyák pontrendszere alapján maximalizálni a pontjaidat. Röviden.
A játék első harmadában borzasztóan unatkoztam, ami egy olyan érzés társasokkal kapcsolatban, ami nagyon ritka és roppant furcsa volt. Lassan indul be, két fővel is, idő, mire elkezdesz rendesen építkezni. Utána már jobb, és a végére tényleg szép ránézni a félig 3Ds építményre. Fix, hogy miket csinálhatsz, de az állatok és az extra pontkártyák is adnak változatosságot, növelik az újrajátszhatóságot. Mégis nekem két szék között a padlóra esett az Amazónia, nem könnyed és rövidebb állatos társas, mint mondjuk a Cascadia (sok idő elő és elpakolni is), de nem is egy komplex, többet nyújtó állatos társas, mint az Ark Nova. Szerintem akiknek nincs más játék, ami kiemelkedne és összehasonlítható ezzel, azoknak nagyon tetszhet viszont.
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Ugyanez volt nagyjából a tapasztalatunk a Cascadiával; annyira fel volt hypeolva, hogy nagy elvárásokkal próbáltuk ki először, és csalódás lett. Mégis akartam adni neki még egy esélyt, és nem bántam meg; egyszerűsége ellenére relaxáló pakolgatni, és szimpatikus a nehézségi szintek + küldetések rendszere is. A párom is túl tudott lépni az elvárásain, és noha inkább a gamer játékok szerelmese, neki is egész sokszor van kedve Cascadiázni (noha ő 4 fővel nem annyira kedveli, mert meghosszabodik a játékidő). Én a 10 & 11 éves húgomnak is meg tudtam tanítani, és noha a 11 éves már kiskamasznak megfelelően mindenből is kivonná magát, nagy nehezen rávehető volt, és élvezte is. Minél többet játszom én is ezt a játékot, annál inkább érzem az egyszerűségében lévő nagyszerűséget. A sima Azult is szeretem, de annál mégis csak komplexebb, de ugyanúgy fáradt aggyal is játszható. A Harmóniát és a többit, amit említettél, még nem próbáltam, de a hasonlóság biztos a Cascadia rovására ronthat a játékélményen; legalábbis én azt tapasztaltam, hogy ha nem tér el eléggé, nem ad másmilyen érzést egy új játék, hanem van már korábban megismert alternatívája, akkor nehéz versenyeznie.
Válasz Kiscirmo (márc 17. 16:31) üzenetére
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Feltétlen fogjuk majd még próbálni, meg több emberrel is. :)
Válasz borisztp (márc 10. 19:44) üzenetére
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Az előző kommentemhez: látszik, hogy a lázdelíriumban voltam a múlt héten, mert nem volt emlékem róla, de most látom a noteszemben, hogy játszottunk egy Légitársaságot is, illetve a Lapzártát is kipróbáltuk!
A Lapzárta nekem elsőre egy rém fura (még nem tudom milyen értelemben) játék, ketten valószínűleg a legkevésbé működőképes, bár talán a legkevésbé stresszesebb. Gondolkoztam rajta, hogy milyen készségeket igényel, hogy valaki ebben a játékban jó legyen (nekem biztos nincs ezekből elegendő haha), mindenféle pontszerzési és büntetési konstrukciót fejben tartani, vizuálisan jól ráérezni, multitasking, idői nyomás hatására nem megtörni stb. Egészen vágytam erre a játékra anno, mikor hallottam róla, a raktárvásáron mégis töprengtem, hogy jöjjön-e - most ugyanezt a töprengést érzem, hogy hogy álljak hozzá. Kell még vele játszani, többen is.
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
A múlt héten sajnos kegyetlenül megtalált minket az influenza, és egész hétre kidőltünk, emiatt nem tudtunk sokat játszani. Ajándéknak vettünk egy barátunknak Patchwork-öt, és mivel mi is szerettünk volna régóta egy példányt, jó apropó volt, hogy mi is beszerezzük. A héten ezzel játszottunk kétszer, nekünk bejött, de a bevarratlan négyzetekért járó -2 pont/négyzet nekem is túlzásnak érződik. Aminek vettük, annak tökéletes; rövid pakolgatós kétfős játék a hétköznapokra, ha már sok mindenhez nincs erőd (szponzorálta jelen esetben az influenza). Ezen kívül kipróbáltuk A vörös katedrálist, ezt Győri Zoli annyira sok videójában mondta, hogy alulértékelt, hogy már kíváncsi voltam rá. A páromnak a kritizált külső kimondottan tetszett, én is rendben vagyok vele, élőben jobban is néz ki. Viszonylag hamar elsajátítottuk a játékot és tetszett is, de még szükséges pár játékot játszani, hogy teljesen kimaxoljuk a lehetőségeket. Ketten nem is volt hosszú, a termékminőséggel is elégedett vagyok, a szabálykönyv is szerintem jól meg van írva. Várom, hogy teljesen egészségesen is kipróbáljuk.
Szerkesztve: márc 10. 11:56
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
+1 gondolat: Szerintem A légitársaság az Azulhoz hasonlóan egészen áttör a causal réteg felé, de ez lehet csak észlelési torzítás, mert több baráti pár is beszerezte teljesen maguktól, nem ajánlásra, akik nem masszív társasosok egyáltalán. Mindenképp azért bámulatos a sikerhullámja.
Szerkesztve: márc 06. 18:26
Engem meglepett, hogy Hajnóczy Soma játékai ennyire népszerűek, még nem próbáltam egyiket se, bár a grafikájuk nagyon tetszik. Igazából mi nem vagyunk nagy partijátékosok, ezért se került még sorra egyik sem. A Cica, pizza, taco, gida, sajt Gémklub általi magas eladott példányszáma is érdekes, ezt megvettem szépséghibásan a raktárvásárban, mert gyerekekkel dolgozom, és egy kolléganőm javasolta, de az eredeti árát sokalltam. Nem tudtam, hogy ennyire népszerű (gondolom) gyerekek között, Dobble az már inkább egyértelmű. A légi társaság tarolása nem meglepő, a klasszik családi játékok (pl. Azul) pozíciótartása se, de a kisdoboz Tábortűz meg a Kolbi (erről halványan emlékszem valamire) már igen.
Az emag listája már az, ahol szerintem jobban megjelenik az átlag causal társasozó réteg preferenciája, a sokféle Uno, Pokémon kártya meg társai, ez is bizonyítja, hogy azért mi itt ezen a fórumon pl. erős kisebbséget képezünk a társasjáték piacon a casual vásárlók mellett. Ezen a listán továbbá van egy csomó olyan cím, amiről fogalmam sincs, micsoda, pl. Tomy Lacoma Greedy Granny társasjáték, Detective Dox, Balatoni tragédia stb. De a Hitser itt megmutatkozik, aminek a népszerűségét már tapasztaltam párom nagycsaládi körében, akik szintén a casual játékosok.
A Jófogás által adott legdrágább játékok listája is érdekes, 81 ezres Androméda lepett meg, és bár kevésbé, de a 63 ezres Shakespeare csomag is. Úgy amblokk meglepett, hogy Jófogáson is megy a használt játék piac, Facebook Marketplace-n látom pörögni ezerrel. De így is a Jófogást jó pár fokkal közelebb érzem a Gémklub vagy a Szellemlovas listájához, tehát ott bár van keveredés a casual vásárlókkal, de képviselteti magát nagyjából a piac többféle rétege. A Szellemek szigetét is jó volt látni említve, azt én is szívesen beszerezném, ha még lenne.
Válasz kvarclovag (márc 06. 14:51) üzenetére
Erre a cikkre random találtam, azért nagyon érdekes (a 2024-es évről szól), mert itt sokféle forrásból listáznak ki konkrétan játékokat (Gémklub, Szellemlovas, Jófogás stb.):
https://www.penzcentrum.hu/szorakozas/20241218/ez-iden-a-legnepszerubb-tarsasjatek-sok-fa-alatt-ott-lapulhat-2024-ben-meg-nem-keso-beszerezni-1160714/amp
A podcast-ban konkrét címeket elvétve érintettek eladások tekintetében, ezért nekem hozzá ez a cikk jó kiegészítő volt + tartogatott meglepetéseket.
orsi041000- 5 órája
- Válasz
- / +5
A múlt héten szintén társasozó barátainknál 2 játékot is kipróbáltunk; a Köszöntünk..álmaid városában! és a Lángművesek került asztalra.
Előbbi egy irogatós játék: lakóparkokat kreálunk házszám lapok + különböző kombinációkat adó lapok segítségével (amikkel többnyire pontszerzési lehetőségeket növelünk); cél a minél magasabb pontszám elérése. Az okés játék kategóriába tudom sorolni, magamtól nem venném meg, de jó volt játszani, egyszerű és gyors.
A Lángművesek megvan a kishúgaimnak is, de játszani nem játszottuk, így most más úton mégis csak elém került. Nagyon sokan a grafikáját szeretik, szerintem is cuki, de nekem túl gyermeki, főleg úgy, hogy félrevezető is; nem nagyon adnám 11-12 év alatti gyerek számára. A baráti játék után másnap pont úgy alakult, hogy nyílt alkalmam az egyik húgommal (11 éves) és az édesapámmal is játszani, így két játékélmény is lett egy hétvége alatt. Szintén okés kategória, számomra hamar megunható, mert gyakorlatilag minél több nyersanyagot igyekezz gyűjteni, hogy minél több bűbájt csinálj, és kb. ennyi. A különleges sárkányok valamennyire belekeverhetnek ebbe max. Ráadásul a családi játéknál apám képtelen volt megérteni mit miért csinál/csináljon, a húgom már több fokkal jobb volt, de az utolsó körben is megerősödött, hogy ő sem tudja megjegyezni a két különböző akció közti különbséget, így nekem baromi fárasztó volt gyakorlatilag egyedül játszani és újra meg újra elmagyarázni mi miért van/mit miért csináljanak. Az igazi bajnak ezt érzem ennél a játéknál, hogy egy átlag szülő-gyerek páros, aki nem nagyon játszik, de azért olykor-olykor igen, leveszik ezt a polcról, mert gyermeki cuki játékos grafika, de nekik még sok/bonyolult; emiatt max olyan szülőknek tudnám ajánlani, akik a gyerekeikkel már kiskoruk óta társasoztak, így előnyben vannak.
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?