Caravanserai
Caravanserai
Caravanserai
Caravanserai
Videó beküldése

Caravanserai társasjáték

társasjáték, 2024
Értékelem!

A Caravanserai egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az áru spekuláció, a kártya húzás, a merj és nyerj, a loans és a contracts mechanizmusokra. Karnyújtásnyira a gazdagságtól A karavánszeráj zárt terület...

A Caravanserai egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az áru spekuláció, a kártya húzás, a merj és nyerj, a loans és a contracts mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Karnyújtásnyira a gazdagságtól
A karavánszeráj zárt terület, oda nem juthatnak be kívülről a helyi kereskedők, pedig szívesen vásárolnának a karavánok által szállított mesés portékából! Ezt használják ki az ott szolgáló szemfüles lovászfiúk (a játékosok), akiknek bejárása van a falak közé. Titokban, a saját zsebükre üzletelgetnek a megpihenő karavánokkal, majd a megszerzett árut némi haszonnal tovább értékesítik.

A Caravanserai szórakoztató, kereskedős és erőforrás-menedzselős játék, amely bátran ajánlható családok számára is: szabályai könnyen tanulhatók, a szerencse szerepe nem jelentős, de enyhíthet a kezdők hátrányán, emellett erős kihívást jelent stratégiai és taktikai oldalon is, így garantáltan az ügyesebb játékosok végeznek előrébb a pontozósávon.

A játékosok a szerény kezdő lehetőségeik ügyes kihasználásával igyekeznek minél több megbízást szerezni és teljesíteni. Az akciók kivitelezéséhez néha kölcsön felvételére is rászorulnak, így annak törlesztésére is figyelniük kell. Aki a leghamarabb gyűjt össze 32 dirhemet, kiváltja a játék utolsó körét, de a győztes az lesz, aki végül a legnagyobb vagyonnal rendelkezik.

Mindenkinek két opcionális akciója van körönként, és minden akciót mozgásnak kell megelőznie. Minden mezőhöz tartozik egy akció: kölcsönt vehetnek fel a pénzváltónál, nemesfémet, drágaköveket vásárolhatnak, eladhatnak és elcserélhetnek a standoknál vagy pavilonoknál, de üzletelhetnek közvetlenül is a megpihenő utazókkal. Az udvar közepén azonban áll egy különleges szökőkút, amely bizonyos akciók során fordul egyet, és ez hatással lehet a játékos bevételére!

Forrás: Szellemlovas
2 - 4 játékos
1.5 óra
10+ évestől
Közepesen összetett
Bemutató
Kommentek (51)
Link másolása
Megosztás
Egy felhasználó és 20 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 15 000 Ft-tól
  • 21 ajánlat

Kategória: Közgazdaság, Középkori
Mechanizmus: Áru spekuláció, Kártya húzás, Merj és nyerj, Loans, Contracts

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

2

Párosan

Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!

Caravanserai társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Caravanserainekpeter, budapest, elsősorban kék metró vonala

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: budapest, elsősorban kék metró vonala! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Egyszer kipróbált. Nekünk nem jött be.

0 érdeklődő



Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

    Árkalkulátor

    Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

    Hirdetés

    Caravanserai társasjáték videók (6)

    Kapcsolódó cikkek

    Kommentek (51)

    Vélemények - CaravanseraiFórum > Játékok: Társasjátékok

    pierrot

    A Caravanserai játékmenete elsősorban a karavánlapkák konverzióira épít, és ezen túl az ún. nagy megbízásokra. Így ahhoz, hogy jól játsszátok a játékot - pláne két személynél, ahol kevés a "másodkézből érkező ajándék" -, érdemes felfedezni a konverziókban rejlő lehetőségeket. Ha adhatok egy tanácsot, a cél kijelölésére elsőre ne is valamelyik megbízáskártyát, hanem két nagyjából "egymásból következő" karavánlapkát válasszatok (kezdő nyersanyagtól függően) - a többi ezek után könnyebben fog menni. :)

    Válasz brachnamate (2024. júl 21. 10:29) üzenetére

    Patronsyndi-cate

    Igen, megérkeztek a csere matt bronz jelölők, s jobban megkülönböztethetőek így a fényes aranytól. Köszönet érte mégegyszer 😊Háziszabályokat mi leginkább akkor használunk, amikor ketten játszunk négyfőre optimalizát játékot.

    Válasz pierrot (2024. júl 21. 02:59) üzenetére

    brachnamate

    Köszönöm szépen a választ! :)

    Ha jól emlékszem, valami hasonlóan alakulhatott ki a helyzet: hitellel pénzt vett fel, azt nyersanyagra költötte, azzal pedig képességkártyát vett. Így kiürült minden.

    Első játékunk volt (szóló játékaimat nem számítva). Tapasztalatunk az volt, hogy a nyersanyagokat nehezen tudtuk megvásárolni (az "A" és "B" lapkáknál az átváltást mérsékelten használtuk, nem igazán láttuk még át, hogy mikor mit érdemes váltanunk), a 6 nyersanyagot kérő megbízások így nehezen jöttek össze, lassan haladtunk előre a pontozásban. A végére el is fáradtunk 😅

    Ez nem vette el a kedvünket, én nagyon várom, hogy játszhassunk vele megint! :)

    Válasz pierrot (2024. júl 21. 03:31) üzenetére

    pierrot

    Bevallom, nem értem a helyzetet. Hogy veszítette el az utolsó nyersanyagát, amit eladhatott vagy konvertálhatott volna? Vagy a pénzét, amelyet ezek szerint a kölcsönnel felvett? Ha a nyersanyagokat egy megbízás teljesítésére költötte el, és esetleg nem kért a pénztárcájába semennyit a bevételből, akkor meg a kölcsönt visszafizetve lenne hitelképessége, amiből pénzhez jutna. Valami nem stimmel. Ebben a játékban elvileg mindig van valamelyik: nyersanyag, pénz vagy hitelképesség. A nyersanyagból további nyersanyagot vagy pénzt csinálhatunk és végső soron hitelképességet is, a pénzből nyersanyagot, a hitelből pénzt. A megbízások teljesítésekor nyersanyagot költünk, de pénzbevételünk lesz (és hitelképességünk is újra, no meg pontunk ugye), a vásárláskor elfogy a pénzünk, de lesz nyersanyagunk, hitelfelvételkor elfogy a hitelünk, de lesz pénzünk. Mindenféle eredmény nélkül nyersanyagot eldobni legfeljebb a pénztárca bővítésekor lehet (bronz vagy borostyán kell hozzá), vagy ha vásárolunk egy képességkártyát. No de miért tennénk ilyet az utolsó két borostyánunkért? Legfeljebb ha látjuk az ellenfelünk következő lépését - merthogy a Caravanseraiban a másik játékos előnyszerzése révén nekem is akad mindig jutalom, ami akár pillanatokon belül fordíthat a helyzeten.

    Nem kétlem, hogy valami ritka helyzetben, rossz döntések sorozata révén beállhatott egy ilyen állapot - nem találkoztam vele a tesztek során -, de ha szabad ezt mondanom, a legrosszabb megoldás az volt, hogy abbahagytátok a játékot. Ott minenképpen kimaradt egy nyersanyagfelvételi lehetőség. Mindazonáltal az is indokolt hasonló, rontott döntésszéria esetén, hogy a legutóbbi rossz lépésig "visszatekeritek az időt" - ezt gyakorlatlan játékosoknál, vagy első, próbajátékoknál gyakran alkalmazzuk mi is.

    Válasz brachnamate (2024. júl 13. 20:02) üzenetére

    pierrot

    Remélem, hogy azóta már megérkeztek a "hivatalos bronzjelölők" is. :) A Caravanserai szerintem nem nehéz játék - de ennek megítélését megtartom azoknak, akik játszanak vele (lám, a Mensa is a haladó játékok között értékelte és javasolta díjra). Mindenesetre a megjelent és jövőbeni kiegészítők mindegyike javasolja a ponthatár kitolását, mert minden egyes csavar a játékszabályon segíti a nyersanyagok beszerzését, így a megbízások teljesítését. De a háziszabályokkal egyébként nincs bajom. Azt szoktam mondani, hogy a társasjáték olyan, mint a szex: ha a társaság minden tagja beleegyezik a szabályokba, senkinek nincs köze ahhoz, hogy mi zajlik a négy fal között. :) Mindazonáltal azért dolgozunk sokat a fejlesztésen és azért végezzük a sok tesztet, hogy tudjunk ajánlásokat adni egy ideális játékmenethez. A szabályfüzetekben mindig ezt találjátok.

    Válasz syndi-cate (2024. jún 24. 09:54) üzenetére

    brachnamate

    Kedves Pierrot,kedves Játékostársak!

    Partnerem a játékban (2fős) a köre után 0 pénzzel,0 nyersanyaggal és hitelfelvételi lehetőség nélkül állt.Ha jól ételmeztük,akkor nem tudott semmit csinálni a lépegetésen kívül? Tkp. csak az menthette volna meg (már közel voltunk a 32ponthoz, inkább abba hagytuk) és mozdította volna el a holtpontról,ha én megpróbálok csinálni egy nagy megbízást,amiből kap nyersanyagot(a képesség kártya felvétele miatt), amiből - erőfeszítések árán - talpra tudott volna állni eladással/átváltással?

    Előre is köszönöm:)

    Patronsyndi-cate

    Felvette velem a kapcsolatot Viki, a matt bronz jelölős és a fekete takaró korongos alkatrész csere folyamatban van, ezúton is köszönöm.

    Hétvégén újra asztalra került, de mi mivel a bronz jelölőink úton voltak, ezért kiszedtük a Mars Terraformálása 1 értékű kicsi bronz kockából húszat és ezekkel játszottunk. Személyes tapasztalat: TÉNYLEG ezerszer jobb volt más formájú nyersanyagokkal játszani, a rög/kristály forma arany és a Marsos kocka bronz már abszolúté nem volt összetéveszthető. Pierrot: tipp a következő Silk Road Adventures II-III-hoz, legyenek más alakúak a nyersanyagok, jobb a játékélmény.

    Hasonlóan még két tipp, mert amolyan háziszabályként próbálgattunk könnyíteni a játékmeneten (tervezzük vinni a helyi társas klubba, de nem akarjuk a nehezen beinduló nyersanyagszerzéses játékmenettel kedvét szegni a kazuár társasozóknak) Szóval lehet ezeket mondani kezdő vagy easy módoknak is.

    Első tipp: ne csak egyetlenegy darab kettes értékű ezüst vagy smaragd nyersanyaggal kezdjünk, hanem mindhárom értékű nyersanyagokból egyet választhatunk, azaz 1 db bronz/borostyán, 1 db ezüst/smaragd és 1 db arany/gyémánt legyen a kezdő készlet. Így három nyersanyaggal kezdve, meglehet már rögtön lehet szerencsésen is csereberélni, nem kell feltétlen azonnal kölcsönt felvenni, hanem kicsit szabadabban, merészebben tudjuk megtenni a kezdő lépéseket.

    Második tipp: a raktárhelyünk 7, ha felette szerzünk nyersanyagot, akkor úgy kell eldobni a felesleget hogy maximum 7 db maradhat nálunk, ez az alapállás. Először kipróbáltuk, hogy nincs határ, maxra lehet gyűjtögetni magunkat (de hülyén nézett ki a játékostáblán hogy mindenféle nyersi halomban állt ott, és túl egyszerű volt a kártyák megszerzése is), ezért azt találtuk ki, hogy ha 7 felett szerzünk nyersit, akkor ugyanúgy eldobjuk a felesleget, viszont az árát azonnal megkapjuk győzelmi pont táblán. A 32 pontot így könnyebb volt elérni, ezért a játék vége elérését felemeltük 50 pontos határra (100 pontig van skálázva a tábla, volt rá hely)

    Válasz pierrot (2024. jún 07. 14:26) üzenetére

    pierrot

    Ó, nagyon köszönöm, nem is számítottam ilyen részletes leírásra. Azért is érdekelt, mert hosszabb távon mind a Cuvée, mind a Caravanserai mellé szeretnénk utólag egyszemélyes módot is prezentálni. Vannak is már ezekhez tervek, de te előrébb vagy, ahogy látom. :) Első ránézésre picit túlbonyolítottnak érzem a verziódat, szerintem egyszerűbb kezeléssel, levesebb adminisztrációval is működne a dolog - például a mi változatunkban a botok színsorrendben lépnek mindig, elkerülendő, hogy a nemjátékos figurákkal kapcsolatban túl sok döntést kelljen hoznia a játékosnak. Az az elv viszont azonos, hogy ők minden mezőn tesznek is valamit, nem csak járkálnak (viszont csak egyszer lépnek a kocka szerint egyébként mindig hármat). A 16 kör fix forgatókönyve viszont érdekes és számunkra újszerű megoldás, mi ilyesmire nem gondoltunk.

    Válasz brachnamate (2024. jún 07. 11:53) üzenetére

    pierrot

    Rendben!
    Természetesen a szürke korongodat is cseréljük, ha hibásan érkezett. Azt nyilván nem kell elküldened cserébe (bár érdekes forma, az szent). :)

    A kétoldalú táblával pedig némileg nyitott kapukat döngetsz, ugyanis a tervezőasztalon van épp egy olyan játék, ami nem is egy, hanem kettő: épp a Caravanserai folytatásaként (Silk Road Adventures II-III) megjelenő két játékot szeretnénk egy dobozba csomagolni úgy, hogy azok részben osztoznak a komponenseken. Így a tábla nem csak két oldalú lesz, hanem eleve kétféleképpen kell majd elrendezni, ha az egyik vagy a másik felével játszanátok. A megoldás csak annyi, hogy itt direkt kalkulált "feature" a kétoldalúság - a Caravanserai esetében merő többet volna. Mint ahogy sok játék esetében (pl. a készülő Twilight City is ilyen) értelmetlen másik táblában, elrendezésben gondolkodni.

    Válasz syndi-cate (2024. jún 07. 10:09) üzenetére

    brachnamate

    Óóóó, most látom, hogy a honlap átvariálta a körök számozását :( Röviden a körökről, részletesen az előző posztokban:

    A játék körei és speciális körei:

    1.

    2.1 türkiz kártyáról nyersanyag

    3.2 megbízás cseréje; 1 kis megbízás kidobása; 1 lila kártyáról nyersanyag; képességkártyák frissítése; szökőkút fordítása

    4.(ettől a körtől kezdve lehet 1 választott képességkártya nyersanyagát megkapni, ha a Bot rálép)

    5.

    6.1 megbízás cseréje; 1 kis megbízás kidobása; 1 türkiz kártyáról nyersanyag; képességkártyák frissítése; szökőkút fordítása

    7.

    8.

    9.2 megbízás cseréje; 1 kis megbízás kidobása; 1 lila kártyáról nyersanyag; képességkártyák frissítése; szökőkút fordítása

    10.

    11.

    12.1 megbízás cseréje; 1 kis megbízás kidobása; 1 türkiz kártyáról nyersanyag; képességkártyák frissítése; szökőkút fordítása

    13.

    14.

    15.2 megbízás cseréje; 1 kis megbízás kidobása; 1 lila kártyáról nyersanyag; képességkártyák frissítése; szökőkút fordítása

    16.

    A játék a 16.kör után véget ér, pontozd le a saját teljesítményedet a szabály szerint.

    brachnamate

    Caravanserai, szóló mód (4.rész, utolsó)

    5.

    1. A saját mozgás/akció előtt:
    • 1 nagy megbízás cseréje a fentebbi módszer szerint.
    • Távolíts el egy kis megbízást a pakli tetejéről.
    • 1 türkiz kártyát húzz a pakli tetejéről, annak a kártyának a nyersanyagát megkapod. A kártyát ezután tedd a pakli aljára.
    • A képességkártyák frissítése a fentebbi módszer szerint.
    • forgasd el a szökőkutat egy egységgel az óra járása szerinti irányba.

    7.

    8.

    1. A saját mozgás/akció előtt:
    • 2 nagy megbízás cseréje a fentebbi módszer szerint.
    • Távolíts el egy kis megbízást a pakli tetejéről.
    • 1 lila kártyát húzz a pakli tetejéről, annak a kártyának a nyersanyagát megkapod. A kártyát ezután tedd a pakli aljára.
    • A képességkártyák frissítése a fentebbi módszer szerint.
    • forgasd el a szökőkutat egy egységgel az óra járása szerinti irányba.

    10.

    11.

    1. A saját mozgás/akció előtt:
    • 1 nagy megbízás cseréje a fentebbi módszer szerint.
    • Távolíts el egy kis megbízást a pakli tetejéről.
    • 1 türkiz kártyát húzz a pakli tetejéről, annak a kártyának a nyersanyagát megkapod. A kártyát ezután tedd a pakli aljára.
    • A képességkártyák frissítése a fentebbi módszer szerint.
    • forgasd el a szökőkutat egy egységgel az óra járása szerinti irányba.

    13.

    14.

    1. A saját mozgás/akció előtt:
    • 2 nagy megbízás cseréje a fentebbi módszer szerint.
    • Távolíts el egy kis megbízást a pakli tetejéről.
    • 1 lila kártyát húzz a pakli tetejéről, annak a kártyának a nyersanyagát megkapod. A kártyát ezután tedd a pakli aljára.
    • A képességkártyák frissítése a fentebbi módszer szerint.
    • forgasd el a szökőkutat egy egységgel az óra járása szerinti irányba.

    16.

    A játék a 16.kör után véget ér, pontozd le a saját teljesítményedet a szabály szerint.

    brachnamate

    Caravanserai, szóló mód 3.rész

    • Az első mozgás/akció után a második mozgást az alábbiak szerint végzi: ha 1-2-t dobtál, akkor az adott Bot 3-t lép, ha 3-4-t dobtál, akkor 2-t lép, ha 5-6-t, akkor 1-t lép. Azzal kezdd a mozgást, amelyiknek 3-t kellene lépni, és így tovább. Itt is a fentebb tárgyalt mozgási szabályok érvényesek. A második akciózás a fentebb módon történik, azzal a kivétellel, hogy 1 körben csak egyszer használhatod a képességkártyából származó ingyen nyersanyagfelvételt (tehát, ha a „dobókockás” mozgás/akció során már használtad ezt a lehetőséget, és most megint rálépne egy Bot, nem veheted igénybe ezt az akciót).
    • A Botok mozgása/akciózása után te jössz, a szabályban leírtak szerint.
      • megjegyzés: ha képességkártyát veszel el (vásárolsz, vagy nagy megbízás teljesítése miatt), akkor a kártyákat a paklitól kezdve csúsztasd el az „üres helyig” (ahonnan elvetted a kártyát), és a pakliból felcsapott új kártyát helyezd a pakli melletti üres helyre.

    A játék körei és speciális körei:

    1.

    2.A saját mozgás/akció előtt: 1 türkiz kártyát húzz a pakli tetejéről, annak a kártyának a nyersanyagát megkapod. A kártyát ezután tedd a pakli aljára.

    1. A saját mozgás/akció előtt:
    • Az 1-4-ig számozott lapokból húzz véletlenszerűen 2 lapot: ezek alapján távolítsd el azt a két nagy megbízást, majd húzz helyettük újat. A táblán a nagy megbízások sorrendje: első: „bal fölső”, majd óramutató járása szerinti irányban 2-3-4.
    • Távolíts el egy kis megbízást a pakli tetejéről.
    • 1 lila kártyát húzz a pakli tetejéről, annak a kártyának a nyersanyagát megkapod. A kártyát ezután tedd a pakli aljára.
    • A képességkártyák kínálatát frissítsd: mindegyik sor legszélső kártyáját dobd el, majd a sorokat csúsztasd a pakliktól távolodva, és húzz 1-1 kártyát, amiket a pakli melletti üres helyre kell tenni.
    • forgasd el a szökőkutat egy egységgel az óra járása szerinti irányba.
    1. (ettől a körtől kezdve lehet 1 választott képességkártya nyersanyagát megkapni, ha a Bot rálép)

    (folyt. 5.körtől)

    brachnamate

    Caravanserai, szóló mód, 2.rész

    Játék menete

    A játék 16 körből áll. 1 kör menete:

    • először mindig a 3 „Bot” mozog és/vagy akciózik
      • A „Botok” mozgásának általános szabályai: csak körbe haladnak, az óra járása szerinti irányba. A két „belső átjárót” nem használják. A Bot a lépésénél figyelembe veszi a foglalt mezőt, tehát nem számolja bele az értékbe, átugorja azt.
      • „Botok” első mozgása: dobj mindhárom kockával. A dobott értéket lelépik, növekvő sorrendben. Ha kettő, vagy több Bot is ugyanannyit lépne, de döntöd el, hogy milyen sorrendben lépnek. Ezután – ha tud – akciót végez: ha nyersanyagnál áll meg, levesz egyet és visszateszi a közös készletbe; ha karavánlapkánál áll meg, forgat rajta egyet (ha így kiesik a lapka, újat kell húzni helyette, ahogy a rendes szabályban is van). Ha képességkártyánál áll meg, akkor a 4.körtől (előbb nem) kezdve eldöntheted, hogy szeretnél-e húzni a türkiz vagy lila pakli tetejéről – a kártyán látható nyersanyagot megkapod, a kártyát helyezd a dobópakliba. A játék folyamán ez a lehetőség csak négyszer áll rendelkezésedre. Ha ezt a négy lehetőséget felhasználtad, akkor a továbbiakban nem „akciózik” a Bot ezen a helyszínen. A 4 kártyát a játék folyamán szín szerint felváltva kell felhúzni, tehát ha először 1 türkizt húzol, a következő alkalomkor lilát kell, és így tovább (a játék végére, ha mind a 4 lehetőséget felhasználod, akkor 2-2 türkizt és lilát dobtál el. Ennek nyomon követésére az így felhasznált kártyát helyezd a pakli fölé, hogy lásd, legközelebb melyik pakliból kell húzni). A Bot nem húz kis megbízást, nem cserél le nagy megbízást, és nem kap hitelt/pénzt (ezeken a mezőkön nem történik semmi).
      • (második mozgás/akció a következő posztban lesz)

    (folyt.)

    brachnamate

    Kedves Pierrot és Játékostársaim!

    Már rosszul kezdődik, ha magyarázkodással indul egy "munka prezentálása" 😅 . Egy gondolatot engedjetek meg kérlek: eddig nem terveztem játékot, házi szabályt se, ebből kifolyólag játékszabályt sem írtam. Magam módján próbálkoztam a szóló móddal, ennek tudatában várom az észrevételeteket, jobbító szándékotokat (és egyáltalán: másoknak is működik így a játék, vagy csak magamnak magyarázom be, hogy viszonylag működőképes :) ).

    Caravanserai, szóló mód (több részletben; 1.rész)

    Játék célja

    A játék 16 körig tart, melynek végén a szokásos pontozási metódust követően kapjuk meg a pontszámunkat. Minden új játékalkalomkor a legjobb teljesítményünket próbáljuk felülmúlni.

    Előkészületek

    A játék alkatrészei mellé 1-4-ig számozott lapokra/kártyákra lesz szükséged.

    A játék előkészítése a szabályfüzet szerint történik, az alábbi módosításokkal (a módosítás „száma” a játékszabályban írt sorszámhoz kapcsolódik):

    1)A táblát helyezd úgy az asztalra, ahogy a szabályfüzetben is látod (tehát feléd nézzen a „kis megbízások” kapuja).

    4)A képességkártyákból 4-4 kártyát csapj fel (5-5 helyett).

    8)Csak a saját játékostábládat készítsd elő (Botoknak nincs saját táblája)

    9)A 3 „Bot” figuráját helyezd el a következő mezőkre (színük tetszőleges): 1.bal szélső „kapu” („A” karavánlapka mezője) 2.képességkártyák mezője 3.jobb szélső „kapu” („B” karavánlapka mezője). A saját figurádat állítsd a kis megbízások kapujához.

    10)Csak a saját vagyonjelződet helyezd az eredményjelző tábla 0 mezőjére.

    (folyt.)

    Válasz pierrot (2024. jún 07. 04:48) üzenetére

    Patronsyndi-cate

    Mindenekelőtt köszönöm a válaszokat!

    A kétoldalú tábla imádata nálam már majdhogynem berögződés, és érthető hogy anyagi okai van, amikor a tábla csak egy oldalú. Csak hát olyan jóóóóóóóóóóóó, amikor van egy másik variáns is a hátoldalon (mint pl az új magyar fejlesztésű Pillars of Heracles-nél is dupla oldalas a nagy játékostábla). Kicsit olyan érzés, amikor dupla oldalas társasjátékkal játszik az ember, mintha két játékot kapott volna egy áráért 😊 (pl a Clank és kiegészítőivel vagyok nagyon így)

    De az ára miatt nem fanyalogtam, ez nem jó szó rá. Nagyjából képben vagyok hogy mennyibe kerül egy magyar fejlesztésű játék hazai kiadása (végig követtem Csibuék Find the Source kampányát is) és most nem a globális terjesztése vagy a legtöbbször nyelvfüggetlen „külföldi” játékok „magyarított kiadásaira” gondolok amit sokezer példányban tudnak nagy kiadók olcsón hozni, hanem arra hogy valójában nem sok alkatrész van a játékban és de így is majd 20ezer Ft. Mint amikor megpakolod a hipermarketben a bevásárlókocsit pár aprósággal, majd a pénztáros mondja 68ezer, te meg reflexből: MENNNYÍÍÍÍ???? Szóval ahogy írtam elsőre is, személy szerint sokallom, de mi is megvettük, szóval nem panasz, csak vélemény. Bár amióta láttam hogy a Gém egy tízest kér a Pöttyökért, amiben van pár kutya és pontozókártya, egy marék kocka meg félmarék csontjelölő, azóta inkább azt mondom én vagyok túl öreg.

    A Caravanserai elemeinek becserélésével valószínű élni fogok, eleve volt egy gyári hiba a dobozomban, egyik fekete letakaró korong más, mint a többi, tippemre nem „préseltek” henger alakura vagy csak eleve egy bumszli darab került a korong helyett bele. ITT megtekinthető. Ezt már nem is akartam leírni előző hosszabb véleményemben, mert attól tartottam túlzottak kötekedős hangulata lett volna már. De így az email lehetőséggel és alkatrész becseréléssel majd élek, köszönöm! 👍

    Válasz pierrot (2024. jún 07. 04:43) üzenetére


    Új hozzászólás

    0 / 2000

    Elküldés

    Részletes adatok

    Részletek

    • Játékidő:  1.5 óra
    • Játékosok:  2 - 4
    • Ajánlott életkor:  10+
    • Komplexitás:  Közepesen összetett
    • Tervező:  Pierrot
    • Illusztrátor:  Gracza Balázs, Zsolt Varga, Zoltan Toth, Nagy Norbert
    • Kiadók:  Private Moon Studios
    • Elérhető nyelvek:  angol, magyar

    Kiadások

    • English/Hungarian edition
      • Kiadás éve: 2024
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 6.4 cm
      • Súly: 1.5 kg

    Hasonló játékok

    Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Caravanserai társasjátékhoz